Yayınlanma:

RICH PIANA Öğünlerini Anlatıyor

Güncelleme: 11 Ağustos 2017 günü, yabancı ajanslara Rich Piana’nın önce komaya girdiği, sonra da komada beyin ölümünün gerçekleştiği haberi düştü. Ardından bir kaç saat sonra, haber kaynakları Rich Piana’nın ölüm..

Güncelleme: 11 Ağustos 2017 günü, yabancı ajanslara Rich Piana’nın önce komaya girdiği, sonra da komada beyin ölümünün gerçekleştiği haberi düştü. Ardından bir kaç saat sonra, haber kaynakları Rich Piana’nın ölüm haberini yalanladı ve haber linklerini kaldırdı! Rich Piana’nın kasların kafasını karıştırarak geliştirmeye inandığını biliyoruz ama sanırız şimdi de tüm dünyanın kafasını karıştırıyor. Ama umarız kendisi hayatta ve iyidir. Doğru ve gerçek haber ulaşana kadar, Rich Piana hakkında daha önce yayınladığımız yazıyı tekrar paylaşıyoruz…

Rich Piana’yı seven de, nefret eden de çoktur… Yıllarca kullandığı Steroid’leri, Synthol’leri, sektörde eşi görülmemiş bir rahatlıkla sürekli itiraf etmesi bile, yüzde biraz tebessümle onu sevmek için bir nedendir aslında. (Dozunu biraz kaçırdığı yüz estetiği ameliyatları ile giderek Bülent Ersoy’a benzemeye başlaması da sevmemek için bir neden…)

Rich Piana aşağıda, aynı konu hakkında üçüncü videosunu yapıyor ve kocaman kollara sahip olmak için kesinlikle en iyi (en garip!) olduğunu iddia ettiği bir taktiğini paylaşıyor. Biz de Türkiye’de ilk kez Türkçe açıklamasıyla, sizlerle paylaşıyoruz. İnanın, “hiçbir işe yaramadığını” söyleyerek usul usul dalga geçmeyi çok isterdik amma… denedik ve galiba işe yaradı! İşte bu sebeple bugün bu yazı burada, siz de isterseniz denemesi bedava 🙂

İşte detaylarıyla bir garip yöntem: Rich Piana der ki…

Elinizde yoksa, gidin ve size en yakın spor mağazasından bir çift dambıl alın. 15 lbs – yani 6.8 kg’lik olsun der ki, düzeltelim. Ağırlığı kişiye göre değişir; doğru ağırlık, tüm set ve tekrarların sonunu “güç-bela” çıkarabileceğiniz yükseklikteki ağırlıktır. Devam edelim…

Gece yatmadan hemen önce, bu iki dambılı elinize alarak “Skull-Crusher” hareketini yapın (Bu hareket Triceps’leri çalıştırır ve P90X’te de mevcuttur). Skull-Crusher’ın görseli için Google’a bakabilirsiniz ama özetle, yere uzanarak iki dambılı başınızın hemen yanından tavana doğru kaldırıp indirdiğinizi düşünebilirsiniz. Rich Piana bunu hafif ağırlıkla ve hızlı bir şekilde yapmanızı söyler. Zaten burayı dikkatli okuyun… Tam 100 tekrar (bu 1 set). Arada hiç dinlenmeden, kaslarınızı sıkmadan, sadece hızla pompalayarak…

Ardından… Aynı dambıllarla, dik durarak, bildiğiniz “Hammer-Curl” hareketi (bu sefer Biceps’leri çalıştırır ve bu hareket de P90X’te mevcuttur). Yine hızlı, yine dinlenmeden, 60 tekrar da bundan… Birinci seti çıkardınız!

Ardından… Tekrar Skull-Cruhers, tekrar Hammer-Curl, tekrar Skull-Crushers, ve tekrar Hammer-Curl… 100 + 60’ar tekrardan toplam 3 set! (Baştaki, “6.8 kilo değil de, bu tekrarları çıkarabileceğiniz maksimum kilo ne ise o” notumuzun kıymetini şimdi anladınız mı?!)

Bu aşamada kollarınız, hayatlarında hissetmediği duyguları hissediyor olacak! Ama daha bitmedi. Ardından direkt olarak evinizdeki bir aynanın karşısına geçiyorsunuz ve aynaya karşı poz veriyorsunuz. “Şu kollarıma bak, şu çıkan damarlara bak!…”

Ardından… Ne birşey yemek, ne başka bir şeyler… Direkt olarak yatağa. Bu arada Rich der ki, eşiniz ya da kız arkadaşınız varsa, sevişmek vs. de yasak! Bu daha önemli! (Bodybuilding.com’da bu bölüm fazlasıyla eleştirildi 🙂

Hani gece yarısı korku filmi izlediğinizde, rüyalarınıza girer ya… Gerçek hayattaki karakterinize göre rüyanızda ya katleden ya da katledilensinizdir… Bu yöntem de benzer prensibi kullanmakta. Aynı koşullamayı, uykudan hemen önce aynada gördüğünüz o manzara ile yarattığınızı düşünün, ve üstüne uyuduğunuzu… Aaaa… Kaslar nerede büyürdü? Evet, doğru bildiniz; uykuda!

İşte bu ritüeli tam bir yıl boyunca aralıksız yaptığınızı düşünün! Şimdi hemen, “ama aynı kasların bir daha çalıştırılmadan önce en az 24 saat dinlendirilmesi gerekmiyor muydu?” diyenleri duyar gibiyim 🙂 Ama “deli” tekrar sayılarından da anlayabileceğiniz gibi (toplam 480 tekrar!), burada kasları yırtıp parçalamıyorsunuz. Hafif ağırlık ve aralıksız yüksek tekrarlarla kaslara taze kan ve oksijen pompalıyorsunuz. Zaten buradaki asıl olay “fizyolojik” etkiden çok “psikolojik” etki. Beyninizi, gece kollarınızı büyütmek adına koşullamak, bir bakıma kandırmak. Tabii ki bu yöntem sadece kollarla sınırlı değil, zayıf bulduğunuz tüm kaslarda kullanılabilir.

İşte “Rüyada Kas Geliştirme Metodu”… Rich Piana usulü 🙂

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Günümüzde bir yaşam biçimi ve felsefesi olarak değerlendirilen fitness nedir? Etkili fitness ve crossfit programı oluşturmak için bilmeniz gerekenler!

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Üyelerimiz, ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımız dahil gerçek kişilerin kişisel verilerinin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve insan haklarına ilişkin ülkemizin tarafı olduğu uluslararası sözleşmeler ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere ilgili mevzuata uygun olarak işlenmesi ve verisi işlenen ilgili kişilerin haklarını etkin şekilde kullanılmasının sağlanması önceliğimizdir. veri politikamızı inceleyebilirsiniz.