2024 İlkbahar/Yaz Kopenhag Moda Haftası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Her ağustos ayında tüm moda dünyası, Kopenhag Moda Haftası için rotasını Danimarka’ya çeviriyor. Moda haftalarının ilk durağı olan Kopenhag bu sene 7-11 Ağustos tarihleri arasında hem İskandinav ülkelerinden hem de..

2024 İlkbahar/Yaz Kopenhag Moda Haftası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Yayınlanma: Güncelleme:


Her ağustos ayında tüm moda dünyası, Kopenhag Moda Haftası için rotasını Danimarka’ya çeviriyor. Moda haftalarının ilk durağı olan Kopenhag bu sene 7-11 Ağustos tarihleri arasında hem İskandinav ülkelerinden hem de dünyanın farklı noktalarından 31 markaya ev sahipliği yapıyor.
Son yıllarda uluslararası moda sektörüne kazandırdığı markalarla sektörün önemli moda haftalarından biri haline gelen Kopenhag Moda Haftası’nın programı bu sezon bugüne kadarki en yoğun programa sahip. Kopenhag Moda Haftası’nın CEO’su Cecilie Thorsmark bu konuda “Sadece bir moda haftası olarak değil, aynı zamanda bir organizasyon olarak da hızlı bir büyüme içerisindeyiz. Bu nedenle programı daha da genişleterek hem İskandinav ülkelerinin dört bir yanında yükselen genç isimlere hem de köklü markalara yer vermeye özen gösterdik. Üstelik defilelerin yanı sıra birçok farklı sunum ve etkinlik de programda yer alıyor.” açıklamasını yapıyor ve moda haftasında yer alan her markanın “18 minimum standardı”na (Stratejik plan, tasarım süreci, akıllı ve çevre dostu malzeme seçimi, çalışma koşulları, tüketici katılımı ve defilenin lojistiği vb.) uyması gerektiğini belirtiyor: “Yıllardır bizimle birlikte olan deneyimli markaların devam eden bağlılığını ve aynı zamanda Kopenhag Moda Haftası’nda var olmak isteyen yeni markaların ilgisini görmekten çok mutluyuz.”

2024 İlkbahar/Yaz programında geçtiğimiz sene boyunca Kopenhag Moda Haftası’nın şart koyduğu standartlara uyum sağlayan birçok yeni marka ve tasarımcı karşımıza çıkıyor: “Koyduğumuz bu koşulların katılımcı sayısını düşürdüğüne inananlar var ama bence bu tip koşullar sektördeki sürdürülebilirlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık sorunlarına karşı daha hızlı hareket etmemizi sağlıyor.”

Bu sezon Kopenhag Moda Haftası’nın programında Londra meşeli moda markası Paolina Russo’nun onurlandırılacağı Zalando’nun özel bir ödül töreni de yer alıyor. Moda dünyası heyecanla Stine Goya, Ganni ve Saks Potts markalarının yeni koleksiyonlarını görmeyi beklerken NewTalent tasarımcısı Nicklas Skovgaard ile Rolf Ekroth, Vain ve Deadwood ilk kez programda yer alırak dikkatleri üzerine çekiyorlar.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Günümüzde bir yaşam biçimi ve felsefesi olarak değerlendirilen fitness nedir? Etkili fitness ve crossfit programı oluşturmak için bilmeniz gerekenler!

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Üyelerimiz, ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımız dahil gerçek kişilerin kişisel verilerinin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve insan haklarına ilişkin ülkemizin tarafı olduğu uluslararası sözleşmeler ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere ilgili mevzuata uygun olarak işlenmesi ve verisi işlenen ilgili kişilerin haklarını etkin şekilde kullanılmasının sağlanması önceliğimizdir. veri politikamızı inceleyebilirsiniz.