KAN BAĞIŞININ FİZYOLOJİK ETKİLERİ NELERDİR?

KAN BAĞIŞININ FİZYOLOJİK ETKİLERİ NELERDİR?

KAN BAĞIŞININ FİZYOLOJİK ETKİLERİ NELERDİR?
Yayınlanma: Güncelleme:

Kan bağışının kan hücresi ve kan plazma değişimi olarak görülmelidir. Alyuvarlar esnek yapıya sahiptir ancak yaşlanan alyuvarlar esnekliklerini kaybederler. Kan bağışındaki bu değişim yeni taze alyuvar yapımını uyararak hücre ve dokulara daha fazla oksijen taşınmasını sağlar. İkinci aşamada bazı durumlarda özellikle yetersiz oksijen alımına bağlı olarak alyuvar sayısı ciddi oranda artabilir. Bunun dengelenmesi ve düzenlenmesi için yine kan bağışının olumlu katkıları mevcuttur.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Günümüzde bir yaşam biçimi ve felsefesi olarak değerlendirilen fitness nedir? Etkili fitness ve crossfit programı oluşturmak için bilmeniz gerekenler!

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Üyelerimiz, ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımız dahil gerçek kişilerin kişisel verilerinin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve insan haklarına ilişkin ülkemizin tarafı olduğu uluslararası sözleşmeler ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere ilgili mevzuata uygun olarak işlenmesi ve verisi işlenen ilgili kişilerin haklarını etkin şekilde kullanılmasının sağlanması önceliğimizdir. veri politikamızı inceleyebilirsiniz.