Yayınlanma:

Daha Derin Uyku İçin Öneri: Yatmadan Önce Bu İçeceği Deneyin

Dr.Berg Türkçe Videolu Anlatımı Kefir, yoğurda benzer, ancak daha faydalıdır. Yoğurttan daha çeşitli ve sağlıklı mikroplar içerir. Bu dost mikropların birçoğu mide asitlerinde de hayatta kalırken, yoğurttaki mikroplar hayatta kalamaz…

Dr.Berg Türkçe Videolu Anlatımı

Kefir, yoğurda benzer, ancak daha faydalıdır. Yoğurttan daha çeşitli ve sağlıklı mikroplar içerir. Bu dost mikropların birçoğu mide asitlerinde de hayatta kalırken, yoğurttaki mikroplar hayatta kalamaz.

Kefir, yoğurda benzer, ancak daha faydalıdır. Yoğurttan daha çeşitli ve sağlıklı mikroplar içerir. Bu dost mikropların birçoğu mide asitlerinde de hayatta kalırken, yoğurttaki mikroplar o aşamada hayatta kalamaz. (burası tekrar gibi olmuş)

Kefir sadece dost bakterileri değil, aynı zamanda dost mayaları da içerir. Bu kombinasyon esastır. Laktoz intoleransı olan kişiler de kefir sindirimi yoğurttan daha kolay olur.

Kefirin sağlığa faydaları:
• Karaciğerde yağ azalması
• Alerji semptomların azalması
• Bağışıklık sistemini geliştirir
• İltihapları Azaltması
• Daha az kabızlık
• Daha iyi kan şekeri
• Daha iyi kan basıncı
• Düşük patojenler

Bazı mikroplar serotonin yapar. Sahip olduğunuz daha yararlı mikroplar, daha fazla serotonine sahip olacağınız anlamına gelir. Serotonin, ruh halinizi olumlu yönde etkileyebilen ve stresi azaltabilen bir hormondur.

Kefir, uyku hormonu olan melatonini yapan mikropları sağlar. Sadece bu değil, kefir, amino asit halindeki triptofanı sentezleyen mikroplar içerir. Triptofan önce serotonine sonra melatonine dönüşür.

Kefir, uykuya dalmanıza ve uykuda kalmanıza yardımcı olabilecek iyi ve biyolojik olarak kullanılabilir bir kalsiyum kaynağıdır. Kefirdeki mikroplar ayrıca stresi azaltmak ve meşgul bir zihni sakinleştirmek için çok yardımcı olabilecek bazı B vitaminleri üretir. Kefirde bulunan laktobasiller kortizolün azalmasına yardımcı olur ve bu da daha iyi uyumanıza yardımcı olur.

Kendi kefirinizi yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Başlamak için canlı kefir tanelerine (tahılsız) ihtiyacınız vardır.

Ben keçi sütü kullanmayı severim ama inek sütü de kullanabilirsiniz. Kefir haplarını satın almak için kullandığım web sitesi (happyherbalist.com)’dir ve kefirin nasıl yapıldığını tam olarak açıklar.

Temel olarak 1 ila 2 bardak süte 1 yemek kaşığı kefir tanesi ekleyebilirsiniz. Daha sonra masanın üzerine koyup üzerini bir bez veya kağıt havlu ve lastik bantla kapatıyorsunuz. 24 saat sonra kefiriniz hazır olacaktır.

Bu, Dr. Berg’in kişisel onayı ile tek resmi Türkçe kanalıdır.
Kanalın e-posta adresinden veya bu kanalın sosyal medya hesaplarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dr. Eric Berg DC Biyo:
56 yaşındaki Dr. Berg, Sağlıklı Ketozis ve Aralıklı Oruç konusunda uzmanlaşmış bir kayropraktik uzmanıdır. En çok satan Sağlıklı Keto Planı kitabının yazarıdır ve Dr. Berg Nutritionals’ın direktörüdür. Artık pratik yapmıyor, sosyal medya aracılığıyla sağlık eğitimine odaklanıyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Günümüzde bir yaşam biçimi ve felsefesi olarak değerlendirilen fitness nedir? Etkili fitness ve crossfit programı oluşturmak için bilmeniz gerekenler!

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Üyelerimiz, ziyaretçilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımız dahil gerçek kişilerin kişisel verilerinin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve insan haklarına ilişkin ülkemizin tarafı olduğu uluslararası sözleşmeler ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere ilgili mevzuata uygun olarak işlenmesi ve verisi işlenen ilgili kişilerin haklarını etkin şekilde kullanılmasının sağlanması önceliğimizdir. veri politikamızı inceleyebilirsiniz.